Spreined Finger: Vše, co potřebujete vědět

Zahrnujeme produkty, o kterých si myslíme, že jsou užitečné pro naše čtenáře. Pokud si nakoupíte odkazy na této stránce, můžeme získat malou provizi. Zde je náš proces.

Vymkne se prst, když jsou poškozeny vazy, které spojují a podporují kosti a klouby prstu. Vympnuté prsty jsou velmi běžné a mohou být velmi bolestivé, oteklé a obtížně se pohybovány.

V závislosti na závažnosti poškození se podvrtené prsty obvykle za pár dní zlepšují se základní péčí a zcela po několika týdnech odpočinku a rehabilitace.

. Svrndy prst:

 • Většina příznaků způsobených podvrtnutým prstem souvisí se zánětem. Sprins obvykle trvá 1 až 2 týdny, než se úplně uzdraví.

Jaké jsou příznaky? Zánět nastává, protože se jedná o první linii imunitní obrany těla po zranění.

Zahrňte:

 • Pain
 • Redness
 • Otoky
 • Zvýšení bolesti při pokusu o pohyb nebo použití prstu
 • Neschopnost narovnat, prodloužit nebo ohýbat prst /ul>

podvrtnutí nebo zlomení?

Na rozdíl od podvrženého prstu zahrnuje zlomený prst zranění skutečných kostí nebo kloubů prstu a vyžaduje lékařské ošetření.

zlomené prsty Také bývají bolestivé, deaktivující nebo alarmující dostatečně, aby většina lidí hledala lékařskou péči brzy poté, co k nim dojde. Rozbitý prst se může také zdát znetvořený, mimo vyrovnání nebo neobvykle ohnutého. Domácí prostředky

Většina jemných podvrtnutí, kde jsou vazy natažené příliš daleko, ale nejsou roztrhané, nevyžadují lékařskou péči. Pro snížení průtoku krve a prodloužením zánětu. Mezi ošetření podvržených prstů doma patří:

r – odpočinek

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak snížit bolest a otoky spojené s podvrtnutým prstem, je omezit použití prstu na několik dny po počátečním zranění. V závislosti na tom, jak závažný je podvrtnutí, často pomáhá odpočívat zraněný prst na několik hodin každý den, zatímco se uzdraví. v látce k poškozenému prstu. Nevystavujte pokožku přímo ledu a nedržte led na prstu déle než 15 minut najednou. Pokud se prst stane bolestivější, oteklou nebo tmavší barvou, měl by člověk okamžitě přestat používat led. Ledové balíčky jsou k dispozici ke koupi online. Udělejte si 20minutovou přestávku mezi námrazy a opakujte hodinu nebo několikrát denně. Páska, z nichž všechny jsou k dispozici pro nákup online. Zabalte obvaz dostatečně pevně, aby na prst vyvinul lehký tlak. Nezabalujte se příliš pevně, protože obvaz by mohl působit jako turniket a omezit oběh. Odstraňte obvaz po prvních 24 až 48 hodinách, nebo když se zánět začal výrazně snižovat. Jakmile je kompresní obvaz odstraněn, měl by být prst nalepený kámoš. Použijte popruh, abyste udrželi prst zvednut při stojící nebo chůzi. Při sezení nebo spánku použijte polštář k podpoře zraněného prstu. Léky proti zánětlivému protizáněmu, jako je ibuprofen, acetaminofen, aspirin a naproxen, mohou pomoci zvýšit symptomy. Pokud člověk chce užívat léky po delší dobu, musí nejprve mluvit s lékařem. zavázat zraněný prst na zdravý prst vedle něj. Buddy nahrávání zraněného prstu jej chrání před dalším zraněním a povzbuzuje jej k narovnání, jak se uzdravuje. Tipy pro prst. Zraněný prst. Poškozený kloub a nicozero fórum pro ženy jeden těsně pod zraněním. Poškozený prst nalepete k prstu vedle něj pomocí stávajících kusů pásky jako kotvy.

 • Nezabalujte prsty příliš pevně. Pokud se páska způsobí, že se prst ohýbá nebo zkroutí, je příliš těsná
 • Odstraňte kámovou pásku, jakmile se prst plně uzdraví, obvykle po 2 až 4 týdnech
 • Páska první pomoci je k dispozici pro nákup online.

  prstové rovnátka

  Prsty rovnátka lze zakoupit v obchodě s drogami nebo potravinami a aplikovány podle pokynů. Volba pro vymknutý prst.

  Zraněný prst by měl být dlaněn mírně ohnutým nebo dolů zakřivením, polohou a ponechán po dobu 5 až 7 dnů. Jakmile osoba odstraní dlažbu, může se rozhodnout, že si prst na pásku, dokud se plně uzdraví. Jakmile se bolest a otok sníží, je důležité začít pohybovat prstem tak, jak je pohodlné.

  Jak se prst hojí, provádění denního prstu natahuje pomocí ručního cvičení nebo odporových pásů může pomoci povzbudit zdravý průtok krve k prstu a zabraňuje ztrátě svalů.

  Zastavte nebo snižujte cvičení nebo protažení, která zvyšují bolest nebo se cítí velmi nepříjemně.

  chirurgie

  Pokud Vaz je zcela roztrhaný, chirurgický zákrok může být nezbytný k opravě tkáně a umožnění správnému uzdravení. V opačném případě je nestabilní kloub možností.

  Po operaci bude lékař aplikovat dlahu nebo odlitím na prst, kterou bude muset několik týdnů pokračovat.

  Nahrávání kamarádů se nejlépe používá během posledních týdnů léčení, jakmile je obsazení nebo dlaha odstraněna. do 48 hodin. Mírnější podvrtnutí často trvá 3 až 6 týdnů, než se uzdraví zcela. Prsty podvry.

  Vymknuté prsty, které se zdají být chybné, ohnuté nebo tmavě zbarvené, také vyžadují lékařskou pomoc. A je nezbytné navštívit lékaře co nejdříve, pokud si člověk myslí, že kosti nebo klouby byly během zranění poškozeny. /li>

 • První pomoc
 • Zdravotní zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents

  Product has been added