Klíčem je, aby eozinofily odvedly svou práci a pak odešly.

Například šance na potrat po amniocentéze je vyšší u dvojčat, říká Al-Khan. "Dvakrát se lepíte na matku, takže pokud je riziko potratu jedno z 1000 u jednočetných těhotenství, u dvojčat by se zvýšilo na jedno z 500."

Pokračování

č. 4: Ranní nevolnosti mohou být horší u těhotenství dvojčat.

"Jednou z věcí, o kterých se předpokládá, že způsobují ranní nevolnosti, jsou vysoké hladiny lidského choriového gonadotropinu a víme, že hladiny tohoto hormonu jsou vyšší u těhotenství s dvojčaty, takže ženy nesoucí dvojčata mají v prvním trimestru vyšší výskyt nevolnosti a zvracení," říká Al-Khan. Dobré zprávy? Většina ranních nevolností odezní během 12 až 14 týdnů těhotenství – dokonce i u těhotenství dvojčat.

To není vše, říká Monga. Maminky těhotné s dvojčaty si stěžují na větší bolesti zad, potíže se spánkem a pálení žáhy než maminky, které nosí jedno dítě. Maminky těhotné s dvojčaty mají také vyšší míru mateřské anémie a vyšší míru poporodního krvácení (krvácení) po porodu.

č. 5: Špinění může být častější během těhotenství dvojčat.

"Když se objevíte v prvním trimestru, můžete podstoupit potrat a potraty jsou častější u matek dvojčat, trojčat a čtyřčat – takže vidíme více špinění v prvním trimestru s vícečetnými," Al-Khan říká.

Ale malé špinění není důvodem ke zmáčknutí tlačítka paniky ani u dvojčetného těhotenství. "Malé špinění při absenci křečí uklidňuje, ale když máte křeče, míjíte sraženiny a aktivně krvácíte, je to známka toho, že se něco děje a měli byste vyhledat lékařskou pomoc."

Č. 6: Necítíte, že by miminka kopala dříve s dvojčetným těhotenstvím.

"Obecně platí, že když jste těhotná dvojčata, pohyby plodu se stanou znatelnějšími v 18. až 20. týdnu těhotenství a totéž platí pro jednočetné těhotenství," Al-Khan říká. Kdy žena začne pociťovat pohyby plodu, ve skutečnosti závisí na tom, zda již byla těhotná. "Pokud jste již byla těhotná, víte, co je pohyb plodu, ale pokud jste těhotná poprvé, pohyb od gastrointestinální aktivity opravdu nerozeznáte."

Pokračování

č. 7: Maminky těhotné s dvojčaty mohou přibrat více na váze než maminky, které nosí jedno dítě.

"S dvojčaty matky přibývají na váze, protože jsou dvě děti, dvě placenty a více plodové vody," říká Al-Khan. "Pro dvojčatá také potřebujete více kalorií."

Přesto neexistuje dobře zavedený vzorec pro zvýšení hmotnosti během těhotenství dvojčat, říká Monga. "Průměrný přírůstek hmotnosti je 25 liber pro jednočetné těhotenství a 30-35 liber pro dvojčata. Nechceme, aby maminky těhotné s dvojčaty přibraly více než 40 [kil] nebo méně než 15 liber."

Předběžné pokyny Institute of Medicine pro přibírání na váze u žen čekajících dvojčata říkají:

Ženy s normální hmotností by se měly snažit přibrat 37-54 liber Ženy s nadváhou by se měly snažit přibrat 31-50 liber Obézní ženy by se měly snažit přibrat 25-42 liber

Kolik přesně byste měli přibrat? IOM doporučuje, abyste si o tom promluvila se svým poskytovatelem zdravotní péče, protože každé těhotenství je jedinečné.

č. 8: Riziko rozvoje těhotenské cukrovky je vyšší u těhotenství dvojčat.

"Riziko gestačního diabetu je vyšší u dvojčat," říká Monga. To znamená, že největším rizikem gestačního diabetu je mít větší děti a vyžadovat porod císařským řezem, říká.

"Zatímco těhotenská cukrovka je častější, nemocnost s ní spojená je méně častá, protože dvojčata nejsou velká miminka."

Přesto u maminek, u kterých se během těhotenství rozvine gestační diabetes, je pravděpodobnější, že se u nich později v životě vyvine diabetes 2.

č. 9: Riziko preeklampsie v těhotenství je vyšší u těhotenství dvojčat.

"Lidé opravdu nevědí, co způsobuje preeklampsii, ale víme, že se vyskytuje častěji u dvojčat," říká Monga. Preeklampsie se vyznačuje vysokým krevním tlakem, bílkovinami v moči a někdy otoky nohou, nohou a rukou. Je předchůdcem závažnější, potenciálně smrtelné eklampsie.

Č. 10: Porod (a porod) může přijít brzy u dvojčetného těhotenství.

Většina matek, které nosí dvojčata, porodí ve 36. až 37. týdnu, na rozdíl od 40 v jediném těhotenství, říká Al-Khan, a některé mohou porodit ještě dříve. "Obecně platí, že pokud se dvojčata narodí po 34 týdnech, nemělo by to být velké obavy, ale nedonošené dítě je stále nedonošené dítě," on říká. "Dvojčata jsou vystavena vyššímu riziku předčasného porodu a porodu a mají vyšší stupeň respiračních problémů." V důsledku příliš časného narození se dvojčata mohou narodit s nízkou porodní hmotností a taková miminka mívají více zdravotních problémů než miminka narozená s hmotností nad 5,5 kila.

Bohužel neexistuje žádný důkaz, že samotný klid na lůžku brání předčasnému porodu nebo porodu u dvojčat, a použití látek k zastavení předčasného porodu se také neprokázalo jako účinné, říká. "Zastavení předčasného porodu je náročné ve více těhotenstvích."

Pokračování

č. 11: Porody císařským řezem mohou být častější u těhotenství dvojčat.

"Pravděpodobnost císařského řezu je absolutně vyšší u těhotenství dvojčat," on říká. "Mezi dvojčaty je také vyšší výskyt dítěte v poloze koncem pánevním než u jednovaječných." Když je dítě v poloze koncem pánevním, je obvykle vyžadován porod císařským řezem.

Funkce WebMD Zhodnotila Louise Chang, MD dne 03. června 2008

Zdroje

ZDROJE:

Abdulla Al-Khan, MD, ředitel a vedoucí mateřské a fetální medicíny a chirurgie, Hackensack University Medical Center, New Jersey.

Manju Monga, MD, Berel Held Profesor a ředitel divize mateřsko-fetální medicíny; ředitelka stipendia pro mateřskou fetální medicínu, University of Texas Health Sciences Center, Houston.

Web Mayo Clinic: "Těhotenství dvojčat: Co znamenají vícečetná těhotenství pro matku."

lékařský ústav: "Zvýšení hmotnosti během těhotenství: Přezkoumání pokynů."

© 2008 WebMD, LLC. Všechna práva vyhrazena.

Žádné těhotenství není zcela bez rizik. Ale nošení dvojčat může vás a vaše děti vystavit zvýšenému riziku určitých komplikací souvisejících s těhotenstvím, včetně předčasného porodu a cukrovky. Nenechte se tím znepokojit. S dobrou prenatální péčí můžete výrazně zvýšit své šance na zdravé těhotenství a zdravá miminka.

Jaká jsou moje rizika?

U dvojčat jste vystaveni většímu riziku:

Předčasný porod. Dvojčata se více než polovinu případů rodí předčasně. To je před koncem 36. týdne těhotenství. Předčasně narozené děti mohou mít zdravotní problémy již jako novorozenci. Někdy mají také trvalé postižení.

Nízká porodní hmotnost (LBW). Více než polovina dvojčat se rodí s LBW, váží méně než 5 1/2 libry. Děti LBW jsou po narození vystaveny zvýšenému riziku zdravotních problémů, jako jsou:

Ztráta zraku a sluchu Mentální postižení Dětská mozková obrna

Vězte však, že je to pravděpodobnější, pokud se děti narodí před 32. týdnem nebo váží méně než 3 1/3 libry.

Syndrom transfuze dvojčat (TTTS). Tento stav postihuje asi 10 % jednovaječných dvojčat, která sdílejí placentu. TTTS se rozvíjí, když spojení mezi krevními cévami dětí umožňuje jednomu dítěti dostat příliš málo krve a druhému příliš mnoho. Lékař může léčit TTTS laserovou operací k utěsnění cévního spojení nebo amniocentézou k odtoku přebytečné plodové vody.

Preeklampsie. Pravděpodobnost vzniku preeklampsie je u vás dvakrát vyšší než u žen, které nosí jedno dítě. Preeklampsie se vyznačuje:

Vysoký krevní tlak Otok Bolest hlavy Vize se mění https://recenzeproduktu.top/

Pokud to máte, možná budete potřebovat předčasný porod, abyste předešli vážným komplikacím. Pokud se neléčí, může preeklampsie připravit vaše dítě o kyslík a živiny a může poškodit vaše orgány.

Těhotenská cukrovka. Pokud se u vás během těhotenství objeví cukrovka (vysoká hladina cukru v krvi), vaše děti mohou příliš vyrůst. Porod velkých dětí zvyšuje riziko komplikací během porodu a může vyžadovat, abyste porodili císařským řezem. Vaše děti mohou mít také problémy s dýcháním a nízkou hladinu cukru v krvi, když se narodí. Ale můžete podniknout kroky, jako je dieta, abyste riziko snížili.

Anémie z nedostatku železa. Nedostatek zdravých červených krvinek z příliš malého množství železa může vést k předčasnému porodu. Ujistěte se, že přidáváte železo do svého jídelníčku podle doporučení lékaře.

Ano, jsou to vážná rizika, ale snažte se příliš netrápit. S dobrou prenatální péčí můžete vy a váš lékař snížit riziko a zjistit jakékoli problémy dříve než později. Poté můžete spolupracovat se svým lékařem, abyste zvládli a minimalizovali dopad jakýchkoli komplikací.

WebMD Medical Reference Recenze: Neha Pathak, MD dne 19. března 2021

Zdroje

ZDROJE:

Pochod desetníků: "Multiples: Twins, Triplets and Beyond."

Americká vysoká škola porodníků a gynekologů: "Mít dvojčata."

Nadace Nemours: "Příprava na vícečetné porody."

Národní institut zdraví: "Dvojčata, trojčata a vícečetné porody."

Co jsou eozinofily?

Eozinofily jsou druhem bílých krvinek, které pomáhají bojovat s nemocemi. Přesná role eozinofilů ve vašem těle není jasná, ale obvykle jsou spojeny s alergickými onemocněními a určitými infekcemi. Vytvářejí se ve vaší kostní dřeni a poté putují do různých tkání.

Eozinofily dělají ve vašem imunitním systému dvě důležité věci: omezují infekce a podporují zánět, což vám může pomoci bojovat s nemocí.

Co je eozinofilie?

Eozinofilie je stav, kdy máte v krvi nebo tkáni vyšší než normální počet těchto speciálních buněk.

Co je počet eosinofilů?

Pokud provedete krevní test a výsledky nejsou v normálním rozmezí, může vám lékař doporučit další testy, aby problém zjistil. Pokud k tomu dojde při testu zvaném diferenciální počet bílých krvinek, možná budete muset podstoupit další krevní test nazývaný absolutní počet eozinofilů. Tento test můžete také podstoupit, pokud se váš lékař domnívá, že máte určitý druh onemocnění.

Co znamená vysoký počet eozinofilů?

Počet eozinofilů může pomoci diagnostikovat několik stavů. Můžete mít vysoký počet s následujícím:

Akutní hypereozinofilní syndrom, vzácný stav, který je podobný leukémii a může být život ohrožující Alergická porucha, jako je astma nebo senná rýma Autoimunitní stavy Infekce způsobená parazitem nebo houbou Reakce na určité léky Astma Počáteční stadia Cushingovy choroby, což je vzácný stav, který se může objevit, pokud máte v krvi příliš mnoho hormonu zvaného kortizol Ekzém (svědivá, zanícená kůže) Leukémie a jiné krevní poruchy

Co znamená nízký počet eozinofilů?

Nižší než normální počet eozinofilů může být způsoben:

Vypil jsi příliš mnoho alkoholu Vaše tělo vytváří příliš mnoho určitých steroidů, jako je kortizol

Co test dělá

Počet eozinofilů měří množství eozinofilů ve vaší krvi.

Klíčem je, aby eozinofily odvedly svou práci a pak odešly. Pokud ale máte v těle dlouhodobě příliš mnoho eozinofilů, lékaři tomu říkají eozinofilie. Může způsobit chronický zánět, který by mohl poškodit tkáně.

Stavy, kdy je v těle příliš mnoho eozinofilů, zahrnují eozinofilní ezofagitidu (porucha v jícnu) a eozinofilní kolitidu (ve vašem tlustém střevě). Eozinofilní poruchy se také mohou objevit ve vašem žaludku, tenkém střevě, krvi nebo jiných orgánech. Někdy biopsie ukáže, že máte vysoké množství eozinofilů ve vašich tkáních, ale nemusíte mít vysoké množství v krvi.

Pokračování

Jak se test provádí

Pokud váš lékař chce absolutní počet eozinofilů, budete potřebovat krevní test. Během testu vám zdravotník vpíchne jehlu do jedné z vašich žil a odebere vám trochu krve.

V laboratoři vám technik do vzorku krve přidá speciální skvrnu. To jim umožní vidět eozinofily a spočítat, kolik jich máte v každých 100 buňkách. Vynásobí toto procento počtem vašich bílých krvinek, aby získali váš absolutní počet eozinofilů.

Co znamenají výsledky?

Eozinofily tvoří 0,0 až 6,0 procent vaší krve. Absolutní počet je procento eozinofilů vynásobené počtem vašich bílých krvinek. Počet se může mezi různými laboratořemi trochu pohybovat, ale normální rozsah je obvykle mezi 30 a 350.

Za eozinofilii se považuje počet více než 500 buněk na mikrolitr krve.

Další kroky

Počet eozinofilů může pomoci potvrdit diagnózu. Jakmile lékař ví, co způsobuje eozinofilii, může léčit stav, který je za tím. Pravděpodobně dostanete nějaké další testy, které vám pomohou stanovit diagnózu.

WebMD Medical Reference Hodnotil Hansa D. Bhargava, MD dne 07. ledna 2020

Zdroje

ZDROJE:

Lékařské centrum UCSF: "Absolutní počet eosinofilů."

UCLA: "Cushingova nemoc."

Mayo Clinic: "Eozinofilie."

Dětská nemocnice Cincinnati: "Co je eozinofilní porucha?"

Icahn School of Medicine na Mount Sinai: “Počet eosinofilů – absolutní.”

Primární péče: “Eozinofilie.”

Medscape: “Eozinofily.”

Jaro je téměř za námi a teplejší počasí není daleko za námi. Pravděpodobně se nemůžete dočkat, až přeměníte své dusné vnitřní fitness na svěží venkovní zábavu. I když jste nikdy předtím necvičili, přidání fyzické aktivity do vašeho života se může zdát mnohem přitažlivější, když je vaším partnerem při cvičení matka příroda.

Bohužel, pokud jste jedním z desetitisíců, kteří také trpí sezónními alergiemi někdy tzv "senná rýma "Už jen pomyšlení na to, že byste něco dělali v jarním a letním vzduchu bohatém na pyl, může uvést do pohybu vaše kýchání, sípání, rýmu a svědivé slzící oči.

Pokud je to i váš případ, nezoufejte. Alergologové vám říkají umět bezpečně otočte své cvičební rutiny "naruby" – bez obětování úlevy od alergií. První pravidlo sezónního přežití: Vyhněte se činnostem, které zvyšují dopad vysokého počtu pylu.

"Jakékoli cvičení, které zahrnuje vysoký stupeň pohybu a výrazně zvyšuje vaši dechovou frekvenci, může způsobit problémy," říká chicagský alergolog Brian Smart, MD, mluvčí Americké akademie alergie, astmatu a imunologie (AAAAI).

Je to proto, že čím rychleji se pohybujete vzduchem, říká Smart, tím více vzdušných pylů a spór plísní zasahuje vaši tvář a je vdechováno – a v konečném důsledku tím větší je vaše šance na alergickou reakci. Mezi aktivity, kterým je třeba se vyhnout – zejména ve dnech, kdy je vysoký počet pylu a příznaky vzplanutí – patří běh, jogging, jízda na kole nebo týmové míčové sporty.

"Cvičení, kterých je mnohem víc" vhodné pro alergiky" zahrnují jógu, plavání, Tai Chi, strečink, posilování – aktivity, které nezahrnují mnoho funění a funění," říká alergolog Gillian Shepherd, MD, profesor medicíny na Weil Medical College na Cornell University.

Pokud ve skutečnosti prostě nemůžete žít bez každodenního běhání nebo jízdy na kole, Smart říká WebMD, aby plánoval tréninky, když jsou počty pylu nejnižší. Koncentrace pylu jsou obvykle nejvyšší mezi 5:00 a 10:00, podle Americké akademie pro alergii, astma a imunologii.

Počasí je klíčové

Pylová období jednotlivých rostlin jsou v každé zeměpisné oblasti velmi konzistentní. Počasí hraje velkou roli při určování množství pylu, jak sezónně, tak denně. Změna teploty, větrných podmínek, vlhkosti nebo srážek může změnit počty pylu.

Product has been added