Co wiedzieć o operacji hemoroidalnej

harmoniqhealth.com

Operacja hemoroidalna usuwa opuchnięte naczynia krwionośne wewnątrz lub wokół odbytu i odbytnicy. Lekarze określają te spuchnięte naczynia jako hemoroidy.

Istnieją różne opcje chirurgiczne leczenia hemoroidów, które powodują dyskomfort. Operacje mają na celu ograniczenie dopływu krwi lub usunięcie hemoroidów.

Podwiązanie gumki jest powszechnym przykładem operacji hemoroidalnej. Ta procedura obejmuje stosowanie pasma w celu ograniczenia dopływu krwi do hemoroidów, powodując, że ostatecznie odpadnie.

Czas regeneracji operacji hemoroidalnej jest różny, ale dla wielu osób może być tak krótki jak 1 tydzień .

W tym artykule omówiono cel operacji hemoroidalnych, różnych typów i czasów powrotu do zdrowia.

Hemoroidy lub stosy są żyłami wewnątrz lub wokół odbytu i dolnej odbytnicy, które mają odbyt Zostań zapalony.

Są one bardzo powszechne, wpływając na około 1 na 20 osób w Stanach Zjednoczonych.

Istnieją dwa rodzaje hemoroidów, w zależności od ich lokalizacji. Zewnętrzne hemoroidy powstają pod skórą odbytu, podczas gdy wewnętrzne hemoroidy powstają w wyściółce odbytu i niższej odbytnicy.

W wielu przypadkach hemoroidy występują bez objawów, a ludzie mogą ich nie zauważać. W innych przypadkach objawy mogą być niewygodne i mogą wymagać leczenia.

Objawy zewnętrznych hemoroidów mogą obejmować:

 • swędzenie wokół odbytu
 • Ból wokół odbytu, szczególnie podczas siedzenia
 • delikatne grudki wokół odmiany

Objawy wewnętrznych hemoroidów mogą obejmować:

 • krwawienie Podczas ruchów jelit
 • Hemoroid opada z odbytu, znany jako wypadanie

Najbardziej skuteczną formą leczenia hemoroidów, które powodują niewygodne objawy, jest operacja hemoroidalna. Zazwyczaj jest to opcja dla osób, które doświadczają objawów, które nie reagują na inne formy terapii, takie jak zmiany dietetyczne.

Celem operacji jest zmniejszenie krwotoku lub zniknięcie. Odbywa się to przez:

 • Usuwanie hemoroidów
 • Zmniejszenie dopływu krwi do hemoroidów

Operacja może być pomocna w przypadku objawów powodując znaczny ból, ponieważ lekarz może szybko usunąć hemoroid. Jednak czas powrotu do zdrowia po operacji może wynosić kilka tygodni.

Kolejną zaletą operacji jest to, że lekarz może usunąć wiele hemoroidów za jednym razem.

Typy

Istnieje kilka różnych rodzajów operacji hemoroidalnych, jak opisano poniżej:

Ligacja gumka

Jest to procedura leczenia krwawienia lub prolapowania wewnętrznych hemoroidów. Obejmuje umieszczenie gumki wokół podstawy hemoroidów. Ograniczy to jego dopływ krwi, co ostatecznie powoduje spadek hemoroidów.

Koagulacja

Koagulacja może leczyć krwawienie wewnętrzne hemoroidy, które nie wystają. Lekarz użyje prądu elektrycznego lub światła w podczerwieni, aby stworzyć bliznę na hemoroidzie. Ta tkanka ograniczy dopływ krwi do hemoroidów, powodując, że spadnie ją.

Skleroterapia

Ta procedura obejmuje lekarz wstrzykiwający roztwór chemiczny do wewnętrznego hemoroid. Rozwiązanie pomaga złagodzić ból poprzez odrętwienie nerwów na obszarze. Powoduje również powstanie tkanki blizny, a hemoroid odpada.

Hemoroidektomia

Procedura ta ma na celu usunięcie hemoroidów. Chirurg wykonuje procedurę w szpitalu, w którym pacjent otrzymuje blok kręgosłupa lub znieczulenie miejscowe.

Chirurg otworzy odbyt i delikatnie wyciął hemoroidy. Mogą zrobić cięcie za pomocą różnych instrumentów chirurgicznych, takich jak nożyczki chirurgiczne lub laser. Nie ma różnicy w dyskomforcie między tymi urządzeniami.

Po usunięciu hemoroidów chirurg uszczelni rany, pozostawi rany otwarte lub użyje kombinacji obu metod.

Powód pozostawienia otwartej rany jest zazwyczaj albo to, że rana jest trudna do zamknięcia ze względu na jej lokalizację, albo że występują inne warunki zdrowotne.

Hemoroid Stapling

Ta procedura pomaga leczyć wewnętrzne hemoroidy które stały się duże lub wydostały się. Nie może leczyć zewnętrznych hemoroidów.

Chirurg wykona ten proces za pomocą znieczulenia. Podczas niego chirurg użyje specjalnego urządzenia do zszywania hemoroidów w normalną pozycję w kanale odbytu. Ogranicza to dopływ krwi do hemoroidów i powoduje, że powoli zmniejszają się rozmiar.

Niektóre badania wykazały, że zszywanie hemoroidalne może być mniej bolesne niż tradycyjna hemoroidektomia i może mieć krótszy czas regeneracji. Istnieje jednak większa szansa na ponowne wystąpienie tego stanu.

Czas odzyskiwania tych procedur. Hemoroid, aby spaść.

Rana może następnie zająć 1 do 2 tygodni.

Pasmowanie hemoroidalne może podejmować od dwóch do czterech procedur w celu całkowitego usunięcia hemoroidy. Procedury są zwykle w odstępie od 6 do 8 tygodni.

Zmienia się czas regeneracji procedur chirurgicznych, które usuwają hemoroidy. Pełne wyzdrowienie może potrwać od 1 do 3 tygodni.

Po operacji ludzie mogą pomóc w regeneracji, wykonując:

 • Jedząc dietę bogatą w błonnik
 • Unikanie siedzenia przez długie okresy
 • Picie dużo wody
 • Biorąc kąpiel Sitz
 • Nie napięcie podczas ruchu jelit
 • Unikanie regularnego, ciężkiego podnoszenia
 • Unikanie długich okresów siedzenia

Outlook

Wszystkie rodzaje operacji hemoroidalnych obejmują bezpieczne procedury, które mogą leczyć Hemoroidy skutecznie. Są dobrym opcją, jeśli inne niechirurgiczne zabiegi nie odniosły sukcesu. W większości przypadków pełne powrót do zdrowia jest możliwe w ciągu 1 do 3 tygodni.

Poważne powikłania są rzadkie, ale możliwe jest wystąpienie krwawienia po operacji. Jeśli krwawienie staje się poważne, konieczne jest skontaktowanie się z lekarzem.

 • Zestaw pokarmowy/gastroenterologii

Wiadomości medyczne mają dziś surowe wytyczne dotyczące pozyskiwania , akademickie instytucje badawcze oraz czasopisma medyczne i stowarzyszenia. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents

Product has been added